Německý boxer

 

Povaha plemene:

Jako jediné služební plemeno je bezvýhradně doporučován do rodin s dětmi. V případě potřeby ale dokáže být náležitě ostrý. Boxer je pes pevných nervů, sebevědomý, vyrovnaný, veselý, přátelský, inteligentní, učenlivý, zvědavý, spontánní, ostražitý, bouřlivý, čestný, stále v dobré náladě, velmi živý a pohyblivý, oddaný své rodině. Perfektně vychází s dětmi a dobře vychovaný a boxer nemá problémy s ostatními psy nebo s domácími zvířaty. Bude vždy hlídat svou rodinu a pozemek. Má velké kouzlo osobnosti, jedinečnou mimiku a je schopen udělat cokoliv, jen aby svého pána potěšil. Jediným nedostatkem je, že u tohoto psa dosud přetrvávají vrozené divoké pudy, které pramení z jeho prvotního využití, původně se používal k lovu. Potřebuje hodně pohybu a volnosti, pokud je nemá, má sklony utíkat.

Popis plemene:

Výška v kohoutku:

Pes- 67-69 cm

Fena- 53-59 cm

Váha:

Pes- kolem 30kg

Fena- kolem 25kg

Srst

Je krátká, dobře přiléhá k tělu, je ve dvou barevných variacích- zlatá nebo žíhaná. Můžou být i bílé znaky někdy je jich více někdy méně.

Klasifikace FCI

Podle FCI patří německý boxer do skupiny 2. - Pinčové a knírači, molosská plemena, švýcarští salašničtí psi a jiná plemena.

 Sekce 2.1 molosská plemena - dogovití psi.

Oficiální zkratka v České republice je BOX.

Číslo standardu je 144 / 02.04.2001 (Německo).